Usługi

 

Nasza kadra oraz park maszynowy gwarantują najwyższą jakość i terminowość świadczenia usług cięcia bloków kamiennych oraz obróbki płyt tj.: granity, marmury, piaskowce, trawertyny, kwarcyty czy onyksy.

Cięcie kamienia

Cięcie bloków kamiennych to podstawowa usługa naszego zakładu. Dysponujemy trakami wielolinowymi (56 i 64 liny) oraz trakami jednolinowymi marki Pedrini. Jest to obecnie najszybsza technologia cięcia kamienia. Dodatkowym walorem jest zastosowanie liny grubości 6.3 mm co pozwala na lepszy uzysk m2 z bloku:

Uzysk z m³: 2cm-35m², 3cm-26m², 4cm-20m², 5cm-17m², 6cm-14m²

Tniemy bloki kamienne 24 h/dobę 7 dni w tygodniu.

Polerowanie

20-głowicowa linia polerska marki Pedrini zapewnia doskonałą jakość wykonywanej obróbki poleru lub szlifu, precyzję oraz szybkość zamówionej usługi. Ten rodzaj obróbki powierzchni sprawia, że wzmocnione zostają walory estetyczne kamienia, dzięki uwydatnieniu jego kolorów, wysokiemu połyskowi oraz wyeksponowaniu wyraźnego rysunku.

Szczotkowanie

Ten rodzaj obróbki pozwala na uzyskanie niepowtarzalnej delikatnie chropowatej powierzchni 3D. Płyta ma wykończenie strukturalne, ale bardzo przyjemne w dotyku o wyrazistych barwach. Możliwe wykończenia: antyk, satyna, skóra, lappato (efekt szczotki z polerowanymi wierzchołami).

Płomieniowanie

Dysponujemy linią do płomieniowania marki Digafer, gdzie kamień poddawany jest obróbce cieplnej za pomocą palnika. Granit zyskuje wówczas matową powierzchnię o doskonałych właściwościach antypoślizgowych. Szorstka powierzchnia jest idealna na posadzki, schody oraz chodniki.

Żywicowanie

Linia do żywicowania marki Pedrini wyposażona jest w 30-pozimowy piec do wygrzewania płyt. Żywicowanie wpływa na większą trwałość płyt oraz ich walory estetyczne i użytkowe. Poprzez zastosowanie odpowiednich żywic możemy uzyskać pożądany, trwały tzw. efekt mokrego kamienia, zamaskować mikropęknięcia oraz naprawić płytę w przypadku grubszych pęknięć.

Siatkowanie płyt

Ten rodzaj usługi stosowany jest do wzmocnienia kamieni, które z natury mają słabą strukturę po cięciu zwłaszcza w grubości 2-3 cm. Dzięki podklejaniu siatką, płyty są znacznie trwalsze i zwiększają się ich walory użytkowe.

Siatkowanie bloków

Siatkowanie i żywicowanie popękanych bloków, pozwala skutecznie je zabezpieczyć przez rozpadem podczas cięcia na slaby. Jest to ogromna oszczędność finansowa dla właścicieli uszkodzonych bloków, ponieważ takie zabezpieczenie kamienia, pozwala na ich dalszą obróbkę i sprzedaż w postaci pełnowartościowych produktów.

Obróbka krawędzi

16-głowicowa boczkarka marki Comandulli pozwala uzyskać kilkanaście różnych rodzajów wykończenia krawędzi np. wykonanie faz lub wyprofilowanie boku w formie ćwierćwałka. Możemy wykonywać obróbkę na materiałach przeznaczonych na pomniki, jak i do tzw. budowlanki (parapety, schody).

Cięcie na wymiar

5-osiowa automatyczna piła numeryczna marki Prussiani pozwala nam wykonać dowolny rozkrój płyt z dokładnością CNC.

Logistyka

Zakład dostosowany jest do wykonywania sprawnych i bezpiecznych rozładunków i załadunków bloków kamiennych oraz slabów. Mamy do dyspozycji trzy 8-tonowe suwnice wewnętrzne, cztery żurawiki stanowiskowe oraz 35-tonową suwnicę bramową. Ponadto posiadamy plac magazynowy o powierzchni 2 700 m2.

Obróbka kamienia

Kamień naturalny to materiał, który może być poddawany różnym rodzajom obróbki. Praca z tym wyjątkowym materiałem przynosi wiele satysfakcji, ale tylko wtedy, gdy potrafimy się z nim umiejętnie obchodzić. Mamy duże doświadczenie w zakresie obrabiania kamienia, chętnie się nim dzielimy i doradzamy Klientom zarówno w zakresie doboru odpowiedniej obróbki do danego rodzaju kamienia, impregnacji czy montażu.


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Produkty wapiennicze

+48 519 347 779

Kamień naturalny

+48 32 888 66 55