CIĘCIE KAMIENIA

Usługa cięcia kamienia oraz obróbka płyt to zadanie wyłącznie dla wyspecjalizowanych zakładów produkcyjnych. Kamień to surowiec, który można obrabiać na szereg różnych sposobów. Proces rozpoczyna się od wydobycia potężnych, ważących kilka, kilkadziesiąt ton bloków w kamieniołomach, np. poprzez zastosowanie linowej, diamentowej piły tarczowej lub znane od wieków klinowanie, następnie po akceptacji jakości, bloki dzielone są wg wymiarów i wagi, aby dostosować właściwy środek transportu, aż w końcu, czasem po przebyciu wielu tysięcy kilometrów drogą morską lub lądową, trafiają do zakładu obróbki kamienia, wyposażonego w specjalistyczne urządzenia do cięcia bloków skalnych.

CIĘCIE KAMIENIA NATURALNEGO W WKG ZOK

Wojkowicki Zakład Obróbki Kamienia posiada nowoczesną linię technologiczną do cięcia kamienia i produkcji wielkoformatowych płyt. W jej skład wchodzą .. 3 traki wielolinowe marki Pedrini, w tym najnowszy trak czwartej generacji, przystosowany pod cięcie tak zwanej grubej płyty, zachowując jej właściwą normę grubości zgodną z PNE. Traki wielolinowe służą do cięcia bloków przy pomocy 56 lub 64 lin diamentowych o grubości 6,3 mm, co pozwala na lepszy uzysk z m². Jest to aktualnie najszybsza technologia cięcia kamienia na świecie. Posiadamy także małe jednolinowe traki, które stosowane są do paserowania bloków i stanowią uzupełnienie głównej linii do cięcia. Nasz park maszynowy skonfigurowany jest pod kątem cięcia płyty cienkiej o grubości 2 i 3 cm oraz grubej 5 i 6 cm. Proces cięcia w naszym zakładzie jest dość złożony i zaczyna się od przyjęcia bloku na magazynie, gdzie jest wymiarowany i przenoszony 35 tonową suwnicą na wózek załadowczy. Następnie wykwalifikowani pracownicy programują parametry cięcia kamienia do konkretnego zlecenia. Pierwszym etapem produkcyjnym jest cięcie kamienia na tak zwane slaby o grubościach wskazanych przez zleceniodawcę. Zabezpieczony blok trafia na torowisko, gdzie jest ustawiany na wózkach załadowczych w najbardziej optymalny sposób, aby uzyskać maksymalny uzysk m² Kolejno dostrajane są parametry takie jak: opad cięcia, prędkość obrotowa, napięcie lin czy ilość wody. W tym momencie rozpoczyna się etap cięcia, który trwa ok. 4-12 h w zależności od wysokości i klasy twardości danego bloku. Po skończonym procesie, płyty uwalniane są spod traka i transportowane na halę produkcyjno-magazynową, gdzie po przejściu kontroli jakości, czekają na dalszy etap obróbki. Dzięki najnowszej inwestycji zakupu nowego traka Jupiter GS230-GF56 marki Pedrini, zwiększyliśmy moce produkcyjne do 200 bloków miesięcznie. Zwiększone moce przerobowe wiążą się z szybszą realizacją zleceń produkcyjnych. Obecnie jesteśmy w stanie sprostać nawet bardzo dużym i skomplikowanym zleceniom.

USŁUGA CIĘCIA KAMIENIA

Świadczymy usługę cięcia każdego rodzaju kamienia od granitu i marmuru, przez trawertyn i onyks, aż po kwarcyt czy piaskowiec. Każde zlecenie klienta traktujemy indywidualnie, mając na uwadze unikatowość kamienia naturalnego oraz jego właściwości. W zakresie handlu płytami oraz usługi cięcia kamienia i jego obróbki, wojkowicki Zakład Obróbki Kamienia systematycznie buduje swoją pozycję wśród liczących się podmiotów na rynku. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu możemy oferować cięcie i obróbkę materiałów wyjątkowych i wymagających, co daje nam przewagę nad konkurencją. Posiadana technologia umożliwia nam przetwarzanie niemal każdego kamienia, dlatego nasza oferta jest elastyczna i szybko możemy dostosować ją do indywidualnych potrzeb klienta. Wydajny, nowoczesny park maszynowy oraz wiedza i doświadczenie kadry pozwala oferować usługi, których jakość oraz terminowość doceniają klienci na całym świecie. Jako nieliczna firma w Polsce świadczymy usługę zabezpieczenia bloków przed ich cięciem , co pozwala skutecznie je ochronić przed rozpadem podczas cięcia na slaby. Jest to ogromna oszczędność finansowa dla właścicieli uszkodzonych materiałów, ponieważ takie zabezpieczenie kamienia, pozwala na ich dalszą obróbkę i sprzedaż w postaci pełnowartościowych produktów.

„CIĘCIE KAMIENIA WODĄ”

Woda jest nieodłącznym elementem w naszych procesach produkcyjnych. Jest używana do cięcia bloków w celu chłodzenia lin tnących oraz zapobiegania zapyleniu. Woda obecna jest również w późniejszych etapach obróbki płyt m.in. przy polerowaniu, płomieniowaniu czy szczotkowaniu, dlatego WKG ZOK dysponuje własną stacją osuszania, dzięki czemu woda technologiczna krąży w obiegu zamkniętym, co znacznie optymalizuje koszty produkcji. Rozwiązanie to jest przyjazne dla środowiska.

CIĘCIE GRANITU CENA

Cena cięcia granitu oraz innych rodzajów kamieni, ustalana jest indywidualnie z kontrahentem, ponieważ uzależniona jest od kilku czynników m.in. wielkości bloku, rodzaju skały i oczekiwanej grubości płyt. Istotne jest także czy Klient zleca samą usługę cięcia czy w pakiecie życzy sobie pozostałą obróbkę np. polerowanie czy siatkowanie slabów. Cena cięcia kamienia uzależniona jest także od wielkości zlecenia. Zapraszamy więc do kontaktu z naszym działem handlowym.

Cięcie kamienia cena za metr

Cena cięcia kamienia obliczana jest za m², dlatego bardzo ważny jest najwyższy uzysk m² z każdego bloku. Klienci Zakładu Obróbki Kamienia w Wojkowicach mają gwarancję najwyższego uzysku z m², dzięki zastosowaniu lin diamentowych o grubości 6.3 mm, co daje im duże oszczędności. Im wyższy uzysk, tym niższa cena cięcia kamienia za metr. Poniżej szczegółowa informacja dot. uzysku m² z cięcia kamienia na poszczególne grubości płyt: uzysk z m³: 2cm-35m², 3cm-26m², 4cm-20m², 5cm-17m², 6cm-14m². Tniemy kamień 24 h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Zapraszamy.