Polerowanie kamienia

Zakład Obróbki Kamienia oprócz cięcia kamienia, zajmuje się również obróbką surowych płyt. Podstawowe usługi świadczone w tym zakresie to: polerowanie, płomieniowanie, szczotkowanie, żywicowanie, siatkowanie oraz cięcie na wymiar.

Zastanawiasz się czym jest polerowanie kamienia? To nic innego jak jego obróbka w celu uzyskania gładkiej, lśniącej powierzchni. To jeden z końcowych procesów kształtowania powierzchni. Wyciąga głębie koloru oraz wszelkie jego walory estetyczne np. niepowtarzalne użylenie.

POLEROWANIE KAMIENIA W WKG ZOK

Polerowanie jest jednym z najpopularniejszych procesów obróbki kamienia. Jak to wygląda w praktyce? Surowe płyty trafiają z hali produkcyjno-magazynowej na linię polerską. Przy użyciu wózków załadowczych, przenoszone są na tory rolkowe pod 20-głowicową linię marki Pedrini Galaxy B220. W tym momencie rozpoczyna się proces szlifu i poleru przy użyciu specjalnych wagonów polerskich o różnej granulacji. Ze względu na typ i właściwości mechaniczne maszyny, jest to proces jednociągowy. Ten rodzaj obróbki powierzchni wzmacnia walory estetyczne kamienia, dzięki uwydatnieniu jego kolorów, wysokiemu połyskowi oraz wyeksponowaniu wyraźnego rysunku. Faktura kamienia jest idealnie gładka i zabezpieczona przed zabrudzeniami.

Dodatkowym atutem wojkowickiego zakładu jest nowoczesny skaner, który umożliwia podgląd każdej płyty. Funkcjonalność ta pokazuje rzeczywisty stan danej płyty ze wszystkimi jej niedoskonałościami, pęknięciami lub mikrouszkodzeniami. Bardzo dbamy o to, aby zamówione produkty docierały do klienta w nienaruszonym stanie, w związku z tym stosujemy dodatkowe zabezpieczenia, chroniące płytę przed uszkodzeniem. Po etapie polerowania i skanowania, płyta transportowana jest torem rolkowym do maszyny Pedrini M247 anti-scratch, gdzie naklejane są taśmy, asekurujące przed zarysowaniami płyty o płytę. Na koniec procesu, odkładamy płyty na stojak wyładowczy. a następnie na magazyn wyrobu gotowego gdzie czeka na swojego właściciela.

POLEROWANIE GRANITU

Granit jako jednym z najtwardszych kamieni naturalnych. Podczas polerowania uzyskuje bardzo korzystne walory dekoracyjne. Charakteryzuje się on bardzo wysokim połyskiem, doskonale odbijającym światło. Tak przygotowane płyty idealnie nadają się na posadzki, parapety, blaty oraz schody. Fantastycznie sprawdzą się również w warunkach zewnętrznych np. jako elewacja budynku. Polerowany granit wykorzystywany jest także w branży kamieniarskiej do produkcji nagrobków.

POLEROWANIE KAMIENI

Zakład Obróbki Kamieni w Wojkowicach zajmuje się polerowaniem nie tylko płyt granitowych, ale także marmurowych, kwarcytowych i piaskowców. Polerowanie płyt z kamieni naturalnych podnosi ich wartość estetyczną. Są gładkie, jednolite, mają wysoki połysk a kolor nabiera głębi. Polerowanie kamieni chroni je przed działaniem czynników zewnętrznych. Tak przygotowane produkty znakomicie komponują się z nowoczesnymi wykończeniami. Wysoki połysk sprawia, że wnętrza nabierają wizualnie większej przestrzeni. Dodatkowym atutem polerowanych płyt jest ich proste czyszczenie, nie wymagające specjalnych sprzętów czy chemii.

POLEROWANIE KAMIENIA CENA

Tak jak w przypadku cięcia kamienia, cena polerowania ustalana jest indywidualnie z klientem, gdzie brana jest pod uwagę wielkość zamówienia oraz ew. połączenie z innymi usługami naszego zakładu. Klienci bowiem mogą zamówić usługę polerowania wraz z cięciem bloku, usługę polerowania i żywicowania oraz usługę polerowania i cięcie kamienia na wymiar. Na życzenie Klienta, organizujemy także transport kamienia pod wskazany adres. Wszystko to omówicie z naszymi przedstawicielami handlowymi, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nimi.

POLEROWANIE KAMIENIA NA MOKRO

W naszym wojkowickim zakładzie polerowanie płyt odbywa się przy użyciu wody technologicznej, która jest niezbędna dla procesu technologicznego całego parku maszynowego w Zakładzie Obróbki Kamienia. Następną zaletą jej stosowania jest zbieranie pyłu i powstałego nadkładu z obrabianej płyty, nie doprowadzając przy tym do zapylenia.